Dowódcy

Obersturmführer SS Rudolf Schomburg (1908-1939)

   Urodził się w dniu 11 lipca 1908 roku w Bremen. Był członkiem NSDAP (nr legitymacji 349371). Jako członek SS posiadał nr legitymacji 8746. W dniu 20 kwietnia 1936 roku został awansowany na stopień Untersturmf-hrera SS, a w dniu 9 listopada 1937 roku na stopień Obersturmf-hrera SS. Jako datę jego śmierci podaje się dzień 15 września 1939 roku i miejscowość Nowosiolski (chodzi o Nowosiółki). Na zdjęciu podstawiającym krzyż na jego grobie widnieje data 13 września 1939 roku. Być może jest pochowany na obecnym cmentarzu zbiorczym żołnierzy niemieckich w Siemianowicach Śląskich.